18.HAFTA BASIN AÇIKLAMASI

18.HAFTA BASIN AÇIKLAMASI
18.HAFTA BASIN AÇIKLAMASI

İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜ PLATFORMU 18.HAFTA BASIN AÇIKLAMASI

                DOĞRUYA OLAN HİCRETİMİZ SÜRECEK.,,

                Başörtüsü, kullan için daima hayır isteyen Rabb’imiz'in emri, bu emre uymak isteyenler için hep hakka ve doğruya ulaşma arzusunun bir göstergesidir.

                Yüce İslam dini ve O’nun alemlere rahmet olarak gönderilen büyük peygamberi, insanlığı önce şirkten tevhide, zulümden adalete, yanlıştan doğruya hicret etmeye çağırmıştır.

                Şirkte, zulümde, yanlışta devam etmek isteyenler bu çağrılara hep olumsuz cevap vermişlerdir. Sadece olumsuz cevap vermekle kalmamışlar, hak ve adalet çağrısını susturmak için her yolu denemişlerdir. Haktan ve adaletten yana olanlara yaşam hakkı vermemek için akıl almaz işkenceler yapmışlardır.

                Allah Rasulünü öldürmeyi bile denemişlerdir. Ama, O, bir kaçış değil geri dönmek için onurlu bir terk edişe yönelmiş ve Hicret etmiştir.

                Bazı eski siyasetçiler de başörtülü insanları Türkiye’yi terk etmeye çağırmıştı. Yasakçıların, doğrulara tahammülü olmayanların yöntemleri yüz yıllar da geçse nasıl da hep birbirine benziyor?..

                Ama, başörtülülerin hakka, iyiye, doğruya olan hicretleri hep sürecektir. Peygamberimizin yolundan gittikleri sürece, peygamberimizin hicretinin ve “cemaatten devlete” gidişinin önünü kesemeyenler başörtülülerin de önünü kesemeyecekler ve haklarını teslim etmek zorunda kalacaklardır.

                Zira başörtüsü yasağı, hiçbir hukuk ve adalet ölçüsüne uymayan ilkel bir dayatmadır. Adalet, ilkel dayatmaları reddeder. Adaleti tesis etmek isteyenler ilkel tüm yasakları kaldırmak zorundadır. Adaletin tesisi için çalışmayanlar ise, zulümden yana olduklarını ortaya koymuş olacaklardır. Ama, hiçbir zulüm Mekke müşriklerinin zulmü gibi sürekli olmayacak ve er geç bir gün bitecektir. Zulüm ile abad olunamayacağı gerçeği hiç unutulmamalıdır.

                Yeni bir hicri yıla girdiğimiz bu günlerde, tüm insanlığın hicret ruhunu iyi anlamaya ihtiyacı vardır. Hicret edenlerin kazandığı hicrete zorlayanların kaybettiği gerçeğini kimse aklından çıkarmamalıdır. Dolayısıyla asla kaybetmeyecek olan, Allah’ın emrinden yana tavır koyan başörtülülerdir. Allah’ın emrine karşı gelenler yanlışlarım anlamalı, başörtülülerin haklarını teslim etmelidirler. Hem de zaman geçirmeden ve derhal.

                Bu vesile ile, zalimlerin zirve isimlerinden ABD. Başkanı Bush’un, Müslüman halkların yaşadığı Ortadoğu ziyaretini şiddetle kınıyor, kendisi ile birlikte tüm zalimlerden nefret ettiğimizi İlan ediyoruz. İki terörist devlet olan ABD ve İsrail’in tezgahladıkları oyunları boşa çıkarmak için tüm ümmeti üzerine düşeni yapmaya çağırıyoruz.

                Gelecek Cumartesi saat 12.00 de buluşmak üzere hepinizi Allah’a emanet ediyoruz.

İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜ PLATFORMU

Facebook Twitter Google LinkedIn Email

Henüz hiç yorum yapılmamış!

Yorum Yapın