SİYONİST HABİS İSRAİL PROTESTO EDİLDİ

SİYONİST HABİS İSRAİL PROTESTO EDİLDİ
SİYONİST HABİS İSRAİL PROTESTO EDİLDİ

Konya'da 'Aksa'ya Özgürlük Platformu' adı altında bir araya gelen sivil toplum kuruluşları İsrail askerinin Mescid-i Aksa'ya girmesini proteste etti.
Binlerce kişinin katıldığı programa ilgi yoğun oldu. 'Aksa'ya Özgürlük Platformu' üyeleri Şehir Meydanı'na düzenlenen mitingde toplandı. Binlerce kişinin toplandığı mitingde platform sözcüsü Ahmet Demirkirişçi, "İsrail, dünyanın gözlerinin içine baka baka, insanlık suçu işlemeye devam ediyor. Ümmetin direnişini de kırmak istiyorlar. Ama unutmayınız ki, biz yaşadığımız sürece siz rahat uyuyamayacaksınız. Bu emelinize asla ulaşamayacaksınız. Siyonist terör devletinin yaptığı zulümlere karşı dünya milletleri sessiz kalsa da yapılan fütursuz saldırılar mahşeri vicdanda büyüyen gizli bir kine dönüşecek ve işgal devleti yaptığı katliamların bedelini ağır bir şekilde ödeyeceklerdir" dedi
Mitingin ardından platform üyeleri İsrail aleyhine slogan atarak Alaaddin Bulvarı'nda yürüyüş yapıp tepkisini dile getirdi. Yürüyüşün ardından tekrar Kent meydanında toplanan grup platform üyesi "Musa Kazım YILMAZ" Hoca'nın ettiği duaya icabet ederek amin dedi. Aksa'ya postallarıyla giren Siyonist israili protesto için toplanan grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı .

Facebook Twitter Google LinkedIn Email

Henüz hiç yorum yapılmamış!

Yorum Yapın