Konya İnanç Özgürlükleri Platformu 431. Hafta Basın Açıklaması

 

KONYA İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ PLATFORMU
431. HAFTA BASIN AÇIKLAMASI

Rahman, Rahim Allah’ın Adıyla:

Ey resulüm: O inkârcı kâfirlere de ki, siz mutlaka yenilgiye uğrayacak ve toplanıp cehenneme doldurulacaksınız. Orası ne fena bir döşektir. (Ali-İmran suresi 12.ayet)

Sevgili dostlar değerli basın mensupları,

Geçtiğimiz hafta nato genel sekreterinin açıklamasında Müslümanlar bizim derdimiz   değildir  Suriye’de savaşa girmek istemediklerini çünkü burada ölende öldürende Müslüman’dır. Biz bu mücadeleyi Müslümanlar için yürütmeyeceğiz diyerek natonun görevi Hıristiyanları korumak olduğunu açıkça itiraf etmiştir

Peki sormak lazım Müslümanlar sizin derdiniz değilse ey nato ülkeleri Akdeniz de ne işiniz var akdenize balık tutmaya mı geldiniz bu gün akdenizde irili ufaklı on iki ülkenin savaş gemileri güç gösterisi yapmakta dır. Bu olay bizlere Allah Resulu’nun şu hadisini hatırlatmıştır:


              “Kargaların leşe  üşüştükleri gibi yakında diğer milletler de sizin başınıza üşüşeceklerdir diye buyurdu . Dinleyenlerden biri: O gün bizim az oluşumuzdan mı böyle olacaktır?” deyince Rasûlullah(s.a.v) :“Bilakis sizler o gün çok olacaksınız, fakat sizler sel üzerinde akıp giden çer-çöp gibi olacaksınız. ALLAH (c.c.) düşmanlarınızın kalbinden sizden korkma duygusunu çekip alacaktır. Sizin kalbinize ise vehn sokacaktır.” buyurdu. Yine dinleyenlerden biri vehn nedir?” deyince Rasûlullah (s.a.v.) “Dünyayı sevmek ölümden korkmaktır.” buyurdu.

                Bu gün nato ülkelerinin savaş gemilerinin Akdeniz’e gelmesi bize bu Hadis-i Şerif-i hatırlatmıştır.

Bu gün aralarındaki anlaşmazlığı kuran ve sünnet ışığında çözmek yerine dün doğuya da batıya da hayır diyen halkı Müslüman olan ülkeleri yönetenler bu gün aralarındaki anlaşmazlıklarının çözümünü  ya doğunun  yada batının yanında aramaktadırlar. ve bunlar yani amerika ve rusyanın yanında olmak bu halkı Müslüman olan ülkelerin yöneticileri için bir izzet ve bir şeref olmuştur . oysa izzet Allah’ın, Resulu’nun ve Mümin’lerin yanındadır. Bu gün Müslüman ülkeleri yönetenler kendi hev ve heveslerini ilahlaştırıp kendi kabile, parti ve aşiretlerinin çıkarlarını ümmetin maslahatı olarak müslümanların önlerine koymaktadırlar. Her ölen Müslüman ve akan kanda sizlerin de bir payı bulunmaktadır.

               Ümmet’in maslahatını bize Cennet gençlerinin efendilerinden Rasulüllah’ın ciğerparesi Hz. Hasan öğretmiştir. O ki ümmetin maslahatı için ümmetin kanı akmasın birbirini vurmasın ümmetin gücü parçalanmasın diye halifeliği bile bırakmamış mıydı? Ey Halkı Müslüman olan ülkeleri yönetenler! siz neyinizden vazgeçemiyorsunuz?

                Allah’ın Laneti siyonist israilin Filistin’de, katil ameriKANın Afganistan ve Irak’ta, kukla sisinin Mısır’da kutsallarımızı yakıp yıktığını, bugün Diyarbakır’ın Sur ilçesinde Müslümanların mabedi olan içerisinde Allah’ın kelamının okunduğu, Allah’tan başka hiç kimsenin önünde eğilmeyen başarın secdeye gittiği , yeryüzünde Kabe’nin birer temsili şubesinden olan Fatih Paşa(Kurşunlu) Camii’ni yakıp yıkan zihniyetin üzerine olsun. Bu olay bizlere şunu hatırlatıyor ki Allah’ın Resulu Medine’ye geldiğinde yaptığı ilk iş Mescid imar etmekti. Çünkü bizansı kisrayı dize getiren yiğitler bu Mescid’ten çıkacaktı.

                Bugün İslam düşmanlarına sesleniyoruz… Filistin’de, Afganistan’da, Irak’ta, Mısır’da, Suriye’de ve şimdi de Diyarbakır’da Camilerimizi yaksanız da yıksanız da sizin sonunuzu getirecek gençler ve yiğitler bu yaktığınız camilerden çıkacaktır.

 

          Tarihin bir ibret levhası olduğu sonu kan ve zulümle bitecek heyecanların bulunmadığı tevhit ve adalet üzere kurulu bir dünyada yaşama umudu ile hepinizi 432. Haftada aynı yer ve saatte buluşmak üzere Allah’a emanet ederiz.

                                                                           KONYA İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ PLATFORMU

     1 REBİULEVVEL 1437  -  12 / 12 / 2015

          HAFTANIN BASIN SÖZCÜSÜ: Ersoy KAĞNICIOĞLU

Facebook Twitter Google LinkedIn Email
Konya İnanç Özgürlükleri Platformu
Konya İnanç Özgürlükleri Platformu Hakkında

Konya İnanç Özgürlükleri Platformu

Diğer Yazıları :

Henüz hiç yorum yapılmamış!

Yorum Yapın