konya inanç özgürlükleri platformu 432.hafta basın açıklaması

 

KONYA İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ PLATFORMU
432. HAFTA BASIN AÇIKLAMASI

Rahman, Rahim Allah’ın Adıyla: 

“(Ey Peygamber) Onların malları ve çocukları ( güç ve iktidarları), seni imrendirmesin. Çünkü Allah bunlarla ancak Dünya hayatında onların azaplarını çoğaltmayı ve onların kafir olarak canlarının çıkmasını istiyor.”                                                                                                                                                               (Tevbe 55)   

Sevgili dostlar değerli basın mensupları,

One minute! One minute! One minute! Toplumların hayatları, uluslararası ilişkiler, insan hayatına benzerler. Bu hayatın içerisinde başkalarından gizlenen ilişkiler, gizli hesaplar, çıkarların üzerine kurulu planlar bulunabilir. Bunların meşru veya gayri meşru olması çoğu zaman önemli değildir. Siyasetçiler, çıkarı erdeme, menfaatleri ilkelere, oyu inançlara tercih edebilirler.

              Türkiye ile terör örgütü İsrail arasındaki ilişkilerin geldiği yeni boyut, bizde pek çok soru işaretleri bırakmakta ve ülkenin geleceği için büyük tedirginlikler oluşturmaktadır.  

            İsrail’in Mavi Marmara şehitlerinin ailelerine 20 Milyon dolar tazminat ödemesi karşılığında, Türkiye’nin İsrail askerlerine açtığı davadan vazgeçmesi, bunu TBMM ‘den kanun olarak geçirmesi, HAMAS’ın Türkiye’deki aktivitelerini sınırlandırması, HAMAS komutanlarından Salih El Aruri’nin sınır dışı edilmesi, geri çekilen büyükelçilerin karşılıklı olarak yeniden gönderilmesi, kirli pek çok ilişkinin varlığını ortaya çıkarmakta değil midir?

            Filistin meselesi yeteri kadar oy sağlayacak bir değer ifade etmiyor mu? İsrail terör örgütü yetkilileri öldürmeyi unuttu mu? Aynı şebeke katliamlarına son mu verdi? Gazze ablukası kaldırılıp, Filistin özgürlüğüne mi kavuştu? Mavi Marmara şehitlerinin kanlarına bir değer mi biçildi?

            Kapitalist dünyada her şeyin bir bedeli var. Parasını verdin mi her şeyi satın alabilirsin, temel ilkesi bugün bir şekilde yürürlüğe mi giriyor? 20 Milyon dolar para, İsrail doğal gazının gelmesi Filistin’in, Kudüs’ün, Mescid-i Aksa’nın, Ahmet Yasin’in, Rantisi’nin, Fethi Şikaki’nin, Mavi Marmara şehitlerinin değerleri bu kadar mı?

            Uluslararası konjonktürde Türkiye yerini belirlemişken bu yerin sonu nereye gitmekte? Akdeniz bir savaş gölüne dönüştürülmüşken Suriye bir kutuplar savaşının uygulama sahası olmuşken ülkemizin bir yanında yeni bir kirli savaşın sesleri yükselmişken Türkiye daha büyük hangi savaşın paydası ve parçası olmaya sürüklenmekte?

            Türkiye-İsrail ilişkilerinin bu düzeye yükseltilmesi kanaatimizce ülkenin batıya ve batılı değerlere platonik aşkının açığa vurması ve dünyaya ilan edilmesinden ibarettir. Emperyalist dünya bu yeni ilanla platonik aşkı ciddi bir evliliğe dönüştürmek istemektedir.

            Şurası bilinmelidir bu evliliğin meyveleri daha büyük zulümler, daha çok kan ve daha büyük feryat getirecektir. Müslüman kamuoyuna çağrımız, bu ahlaksız evliliğe dur demeye seslerini yükseltmeye ve gerekli tepkilerini vermeyedir. Hiçbir maslahat, hiçbir menfaat işgalci İsrail’i kabul etmeye ve onun varlığının devamı için Çalışmaya sebebiyet veremez.            

             Tarihin bir ibret levhası olduğu sonu kan ve zulümle bitecek heyecanların bulunmadığı tevhit ve adalet üzere kurulu bir dünyada yaşama umudu ile hepinizi 433. Haftada aynı yer ve saatte buluşmak üzere Allah’a emanet ederiz.

                                                                         

 

Facebook Twitter Google LinkedIn Email
Konya İnanç Özgürlükleri Platformu
Konya İnanç Özgürlükleri Platformu Hakkında

Konya İnanç Özgürlükleri Platformu

Diğer Yazıları :

Henüz hiç yorum yapılmamış!

Yorum Yapın