konya inanç özgürlükleri platformu 433.hafta basın açıklaması

 

KONYA İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ PLATFORMU
433. HAFTA BASIN AÇIKLAMASI

Rahman, Rahim Allah’ın Adıyla: 

“Ey iman edenler, Yahudileri, Hıristiyanları dost olarak benimsemeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onlara dost olursa o da onlardandır. Allah zulmeden kimseleri doğru yola eriştirmez.               (Maide 51)

Sevgili dostlar değerli basın mensupları,

                        Seçimlerden önce “Mescid-i Aksaya postallarla girenle dost olmayız olmayacağız” diyen (Ahmet Davutoğlu) seçimlerden sonra Ak Parti sözcüsü Ömer Çelik “İsrail Devleti ve halkı Türkiye’nin dostudur.” açıklaması yapmaktadır. Oysa aynı Ömer Çelik 2 Haziran 2010 da İsrail’e “lanet olsun öfkenize, şiddetlisiniz, lanet olsun çünkü zalimsiniz. İsrail Akdeniz’de Hz. Musa ile savaşmaktadır.” diye açıklama yapmıştı. Ne oldu da İsrail dostunuz oldu? Gazze’de katillik yapan, evleri, mescitleri yıkan İsrail ne yaptı da dostunuz oldu? Hepsi 20 Milyon dolar için mi? 26 Mayıs 2014 de İsrailli komutanlar hakkında çıkarılan kırmızı bülten kararını İnterpole dostluğumuz bozulmasın diye mi vermediniz?       

         “Sen, dinlerine uymadıkça Yahudiler de, Hristiyanlar da, senden asla hoşnud olmazlar. Allah'ın hidayeti asıl hidayetin ta kendisidir, de. Şayet sana gelen ilimden sonra, onların heveslerine uyacak olursan; and olsun ki senin için Allah tarafından ne bir yar bulunur, ne de bir yardımcı.”       (Bakara 120) Bu uyarıdan sonra hala dost olacak mısınız? Yoksa yarın zalim Esed de evleri, yuvaları yıkılan, gözleri önünde bebekleri paramparça olan, kimyasal silahlarla öldürdüğü Müslümanlara karşılık 20 Milyon dolar teklif ederse konjonktür gereği dost mu olacaksınız?

            Gayri Müslimlere benzemek ve onlarca kutsal sayılan gün ve vakitlerde onlar gibi hareket etmek dinimizce bidat kabul edilmektedir. Kitap ehlinin adetlerinden olan, yılbaşı diye adlandırılan ve o gecede, Allah(cc) haramlarının işlendiği Yahudi ve Hıristiyan kavmin adetlerini halkı Müslüman olan ülkede yazılı ve görsel basını kullanarak bu adetleri topluma sevdirmek için medyanın birbiriyle yarıştığı şu günlerde bunlar yetmiyormuş gibi Konya Büyükşehir Belediyesinin reklam panolarında otellerin yılbaşı gecesi ve kutlamalarının dev posterlerle Konya halkının bilinçaltına yılbaşı kültürü yerleştirilmek istenmektedir. Yahudi ve Hıristiyan adeti olan yılbaşı hangi sebeplerden dolayı resmi tatil yapılmıştır. Devlet memurları ve üniversite öğrencileri içkiyi, kumarı ve fuhşiyatı daha rahat ve güvenli bir şekilde yapmaları için mi resmi tatil yapılmıştır? Ey bu devleti idare edenler bu halkın yüzde 99 müslüman olan bu topraklarda son peygamber olan alemlerin efendisi Hz. Muhammed Aleyhisselamın doğduğu günü neden resmi tatil yapmıyorsunuz?

            Türkiye’nin en önemli üniversitelerinden biri olan ODTÜ de faşist yobazlar Müslümanların en tabi hakkı olan ibadetlerini yapmaya çalışan Müslüman kardeşlerimize saldırmışlar, İslam dinine olan kinlerini en açık bir şekilde kusmuşlardır. İslam ümmetinin fertleri olarak bu yapılan hadsizliği bu vahşeti lanetliyoruz. Kardeşlerimiz her şeyi göze alarak tevhidi duruşlarından dolayı tebrik eder, her zaman zulmün karşısında duran Müslüman kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ifade ederiz.           

               Tarihin bir ibret levhası olduğu sonu kan ve zulümle bitecek heyecanların bulunmadığı tevhit ve adalet üzere kurulu bir dünyada yaşama umudu ile hepinizi 434. Haftada aynı yer ve saatte buluşmak üzere Allah’a emanet ederiz.

KONYA İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ PLATFORMU

     15 REBİULEVVEL 1437  -  26 / 12 / 2015

          HAFTANIN BASIN SÖZCÜSÜ: Ersoy KAĞNICIOĞLU

 

Facebook Twitter Google LinkedIn Email
Konya İnanç Özgürlükleri Platformu
Konya İnanç Özgürlükleri Platformu Hakkında

Konya İnanç Özgürlükleri Platformu

Diğer Yazıları :

Henüz hiç yorum yapılmamış!

Yorum Yapın