konya inanç özgürlükleri platformu 436.hafta basın açıklaması

 

                  KONYA İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ PLATFORMU
                         436. HAFTA BASIN AÇIKLAMASI

 

Rahman, Rahim, Allah’ın adıyla

Ey insanlar! Şüphesiz Allah'ın vaadi gerçektir. Sakın dünya hayatı sizi aldatmasın. Sakın çok aldatıcı (Şeytan) Allah hakkında sizi aldatmasın. Şüphesiz şeytan sizin için bir düşmandır. Öyle ise (siz de) onu düşman tanıyın. O, kendi taraftarlarını ancak alevli ateşe girecek kimselerden olmaya çağırır. 

                                                                                                                                           (FATIR 5-6)

Sevgili dostlar değerli basın mensupları;

Seçim siyasetlerini İsrail karşıtlığı üzerinden şekillendiren Müslüman halkın İsrail’e olan tepkisini oya tahvil eden bir siyasal partide gün geçmiyor ki İsrail’le olumlu ilişkiler hakkın da açıklamalar gelmesin.

İşgalci Siyonist İsraillin işgal edilmiş topraklar üzerindeki en büyük sorunu içme suyu ve sulama suyu sorunudur bu sorunu çözmek için değişik zamanda Müslümanların topraklarını işgal eden Siyonist İsrail’e başbakan yardımcılarından Tuğrul Türkeş Siyonistlerin hem yüreğini hem de topraklarını serinletecek bir teklifte bulunuyor.

Kıbrıs a kadar ulaşan boru hattıyla gönderilen suyun aynı boru hattıyla İsrail e verilmesini istiyor bu ali cevap lığına da ne garip ki hükümet cephesinden hafifte olsa bir tepki verilmiyor tabi nede olsa ilişkilerimizi düzeltme kararı aldık.

Yeni bir seçim arifesin e kadar ilişkilerimizi düzeltebiliriz seçimden önce yapacağımız birkaç açıklamayla muhafazakâr kitlelerin oyunu almak gayet kolay

Başbakan yardımcısı böyle bir yürek serinleten teklif yapmış ama teklif eksik kalmış arkasından birde sizin için başka ne yapabiliriz başka bir arzunuz var mı diye sorması lazım değil mi ayıp etmiş İsrail e karşı sadece su teklifi ile kalınır mı?

Yeryüzü ifsadının merkezi olan Siyonist İsrail e karşı izhar edilen bu yakınlaşma endişe verici niteliktedir halkımızı bu yakınlaşmanın doğuracağı sonuçlara karşı uyarıyoruz.

Bangladeş’te cemaat İslam i liderlerine yönelik idam kararları ve uygulamaları İslam ümmetinin yüreğin de derin yaralar açmaktadır uzak coğrafyanın yakın kardeşlerine karşı sessizlik ilgisizlik endişe ederiz ki gayretullah a dokunur yiğit kardeşlerimizin direnişlerini tebrik eder şahadetlerinin makbul olmasını Allahtan niyaz ederiz alimlerin kanları zalimlerin kılıçlarını kıracak hem dünyada hem de ahirette zalimlere şiddetli bir karşılık getirecektir

Tarihin bir ibret levhası olduğu sonu kan ve zulümle bitecek heyecanların bulunmadığı tevhit ve adalet üzere kurulu bir dünyada yaşama umudu ile hepinizi 437. Haftada aynı yer ve saatte buluşmak üzere Allah’a emanet ederiz.                

                                  KONYA İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ PLATFORMU                                                 

6 REBİULAHİR 1437                   16 / 01 / 2016

Haftanın Basın Sözcüsü:  Muharrem KESKİN 

Facebook Twitter Google LinkedIn Email
Konya İnanç Özgürlükleri Platformu
Konya İnanç Özgürlükleri Platformu Hakkında

Konya İnanç Özgürlükleri Platformu

Diğer Yazıları :

Henüz hiç yorum yapılmamış!

Yorum Yapın