konya inanç özgürlükleri platformu 437.hafta basın açıklaması

 

                              KONYA İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ PLATFORMU
                            437. HAFTA BASIN AÇIKLAMASI

 

Rahman, Rahim, Allah’ın adıyla

Biz, peygamberleri ancak müjdeleyiciler ve uyarıcılar olarak göndeririz. İnkar edenler ise, hakkı batılla çürütmek için mücadele ederler. Âyetlerimizi ve kendilerine yapılan uyarıları alaya alırlar. 

Kim, kendisine Rabbinin âyetleri hatırlatılıp da onlardan yüz çeviren ve elleriyle yaptığını unutandan daha zalimdir? Şüphesiz biz, onu anlamamaları için, kalplerine perdeler gerdik, kulaklarına da ağırlıklar koyduk. Sen onları hidayete çağırsan da artık ebediyen hidayet bulamazlar.  (kehf 56,57)

                                                         

Sevgili dostlar değerli basın mensupları;

Büyük şeytan emperyalist, işgalci, soykırımcı Amerika birleşik devletlerinin başkan yardımcısı yine şeytani planlarını gerçekleştirmek için ülkemize geldi. Önceki gelişlerinde gördük ki gelişleri hiçbir zaman hayra alamet olmamıştı.

Gelişlerinden önce tutuklamalar meydana gelir, Amerikalı yetkililere hoş geldin cinsinden birileri gözaltına alınırdı yine öylece  oldu. Her devirde bu gözaltına alınanlara farklı farklı isimler verilir hem toplum bu adlandırmayla korkutulur hemde Amerika’ya bakın sizin düşman saydıklarınızı bizde düşman sayıyoruz denilirdi. Yine öylece oldu. Yani biden geldi hoş gelmedi heybesi de boş gelmedi.

AmeriKAN emperyalizmi büyük orta doğu projesi diye adlandıran şer hesaplarından bazı şeyleri tam olarak gerçekleştiremedi ki yarım kalan işlerini tamamlamak isteğiyle başkan yardımcısını en yakın müttefiki olan ülkeye gönderiyor. Yani biden geldi hoş gelmedi heybesi de boş gelmedi.

Biden ülkemize gelip etkili yetkili kim varsa herkesle görüşüyor, her meseleye el atıp her konuda kanaat bildirip, direktifler veriyor. Ülkenin iç meselesi, dış meselesi ,hiçbir şey bırakmıyor,hükümete sömürge valisi muamelesi yapıyor, muhalefete de hangi sınırlar içerisinde muhalefet etmeleri gerektiğini dikte edip  öğretiyor.

Emperyalist biden her şeye maydanoz olduğu gibi kavramlarada müdahale ediyor, yani terörist tanımı yapıyor. Herhangi bir eylemi yapan şahıs veya örgüt Amerikan menfaatlerine uygun değilse terörist bu menfaatlerin yanındaysa terörist değildir diyebiliyor . Amerika’ya karşı savaşan herkesi hangi maksatlarla olursa olsun terörist ilan ediyor ameriKAN  çıkarlarını koruyanları ise terörist ilan  etmiyor. Benimleysen iyisin, bana karşıysan kötüsün diyor. Hükümeti de böyle algılamaya böyle düşünmeye ve bunu kabullenmeye zorluyor.

İsraillin varlığını kendi varlığının bir parçası gören abd herkesi İsrail’le iyi ilişkiler kurmaya mevcut ilişkileri kuvvetlendirmeye zorluyor. Kim İsraillin karşısındaysa onun kendi karşısında olacağını İsrail’le dost olanın  kendisiy le dost olacağını ifade ediyor.

Heyhat ne günlere kaldık ya Rabbi milyonlarca Müslümanın katili Amerika dünyaya nizamat vermek için geliyor. Nizamı alem rüyaları gören Müslümanlar ona karşı tek bir tepki bile göstermiyorlar. Hatta ona yakınlaşma yarışında bulunuyorlar. Aklımıza, imanımıza, Müslümanlığımıza mukayyed ol ya Rabbi

Tarihin bir ibret levhası olduğu sonu kan ve zulümle bitecek heyecanların bulunmadığı tevhit ve adalet üzere kurulu bir dünyada yaşama umudu ile hepinizi 438. Haftada aynı yer ve saatte buluşmak üzere Allah’a emanet ederiz.                  

                                  KONYA İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ PLATFORMU                                              

13 REBİULAHİR 1437                   23 / 01 / 2016

Haftanın Basın Sözcüsü:    Ersoy KAĞNICIOĞLU

Facebook Twitter Google LinkedIn Email
Konya İnanç Özgürlükleri Platformu
Konya İnanç Özgürlükleri Platformu Hakkında

Konya İnanç Özgürlükleri Platformu

Diğer Yazıları :

Henüz hiç yorum yapılmamış!

Yorum Yapın