Konya inanç özgürlükleri platformu 441.hafta basın açıklaması

 

KONYA İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ PLATFORMU

441. HAFTA BASIN AÇIKLAMASI

Rahman, Rahim, Allah’ın adıyla

Allah esenlik yurduna çağırır ve dilediğini doğru yola iletir. Güzel iş yapanlara (karşılık olarak) daha güzeli ve bir de fazlası vardır. Onların yüzlerine ne bir kara bulaşır, ne de bir zillet. İşte onlar cennetliklerdir ve orada ebedî kalacaklardır. Kötü işler yapmış olanlara gelince, bir kötülüğün cezası misliyledir ve onları bir zillet kaplayacaktır. Onları Allah(ın azabın)dan koruyacak hiçbir kimse de yoktur. Sanki yüzleri, karanlık geceden parçalarla örtülmüştür. İşte onlar cehennemliklerdir. Onlar orada ebedî kalacaklardır                                                           (Yunus 25-27)

Sevgili dostlar değerli basın mensupları; 

Özal lı yılların Türkiye gündemini belirli bir süre meşgul eden bir cümlesi vardı “alışamadım” Özal’ın icraatlarına alışamayan bazı kimseler böyle demiş Özal’da “alışırsınız” diye cevap vermişti. Ülkemizde yaşanan bazı gerçekliklere bizde alışamadık kimse kalkıp alışırsınız demiyor ama yaşananlar alışmamız için her şeyin yapıldığını gösteriyor alışmak istemiyoruz, kabullenmek istemiyoruz

“Komşularla sıfır sorun” vaadinden komşularla sıfır sınır gerçeğine alışmak istemiyoruz. Buralara nasıl sürüklendiğimizi iyi tahlil edip bu çıkmazdan kurtulmak istiyoruz.

Sıfır sorun huzur dolu bir ülke vaadinden gündelik çatışmalara aylık büyük patlamalara geldik kabullenmek istemiyoruz. Sürekli tedirgin her an teyakkuzda yaşamak istemiyoruz. Ölümlerin acısını tatmak taziye bildirileni dinlemek gereken yapılacak tırları duymak istemiyoruz. Hakikaten huzurlu bir ülkede yaşamak istiyoruz. Şam da Cuma namazı kılmak hayallerinin ulu camide namaz kılamamak rahatsız ediyor. Biz bunların nedenlerini bilmek yerine  yeni ölümlere uyanmadan insanca yaşamak istiyoruz.

Büyük şeytan daima büyük şeytandır. Dostluğu zarardan başka hiçbir şey getirmez. Yakınlığı hasar verir, güzel sözü rahatsız eder, keskin dili incitir, her yanınızda görmek istediğinizde karşınızda olur. Karşınızda olmasından rahatsızlık duyduğunuzda bundan hoşnut olmanızı ister. Düşmanlarınızın dostu dostlarınızın düşmanı olarak görebilirsiniz onu.

Topraklarınızda bir işgalci, menfaatlerinizin yok edicisi güvenilmeyen bir müttefiktir o. Siz onun düşmanlarının düşmanı, o nereye saldırırsa onun müttefiki ama o size “sen bir yere saldırırsan bu senin meselendir” sana saldırırlarsa müttefikiz diye bilir. Büyük şeytanla aynı yatağa aynı ittifaka girme, her zaman sen zararlı çıkarsın.

Şeytanların hepsinden uzak dur, batıdan da gelse doğudan da gelse. İster sembolleri kartal olsun ister ayı ister ejderha şeytanlaşmış olanın hepsinden uzak durmak gerekir.

Amerikan işgali altında ki incirlik biran önce özgürleştirilsin. İncirlik üzerinden yapılan katliamların hesapları sorulsun. İslam dünyasının içinde bulunduğu vahim hale en büyük sebeplerinden olan incirlik üssü İslam’a Müslümanlara ve ülkemiz gerçeğine düşmandır. Kapatılmasında veya tüm yetkilerinin tamamen Amerikalılardan alınmasında fayda vardır.

Suudi Arabistan’ın “kuzey şimşekleri” tatbikatındaki açıkladıkları hedefleri gayet şaşkınlık vericidir. Oluşturulan yeni ittifakın Esed e karşı değil işid e karşı olduğunun açıklanması akla pek çok soru getirmektedir.  Yani siz Esed den rahatsız değil misiniz? Ne oldu da birden hepiniz esed den çok işide düşman kesildiniz? Ne zaman ne yapacağınız hiçte belli olmuyor. Seviyor musunuz vuruyor musunuz anlamıyoruz. Severken öldürürcesine seviyor döverken yaşatmak için vuruyorsunuz. Ne çirkin siyasetiniz var sizin. Ya rabbi aklımızı koru imanımızı koru vicdanımızı koru ayaklarımızı hak üzerine sabit kıl   

       Tarihin bir ibret levhası olduğu sonu kan ve zulümle bitecek heyecanların bulunmadığı tevhit ve adalet üzere kurulu bir dünyada yaşama umudu ile hepinizi 442. Haftada aynı yer ve saatte buluşmak üzere Allah’a emanet ederiz.

KONYA İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ PLATFORMU

04 Cemaziyelağir 1437 (20.02.16)

Haftanın Basın Sözcüsü: Bayram VANLI

Facebook Twitter Google LinkedIn Email
Konya İnanç Özgürlükleri Platformu
Konya İnanç Özgürlükleri Platformu Hakkında

Konya İnanç Özgürlükleri Platformu

Diğer Yazıları :

Henüz hiç yorum yapılmamış!

Yorum Yapın