Konya inanç özgürlükleri platformu 444.hafta basın açıklaması

 

KONYA İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ PLATFORMU

444. HAFTA BASIN AÇIKLAMASI

Rahman, Rahim, Allah’ın adıyla

Bir zaman Rabbi İbrahim'i bir takım emirlerle sınamış, İbrahim onların hepsini yerine getirmiş de Rabbi şöyle buyurmuştu: "Ben seni insanlara önder yapacağım." İbrahim de, "Soyumdan da (önderler yap, ya Rabbi!)" demişti. Bunun üzerine Rabbi, "Benim ahdim  zalimleri kapsamaz" demişti.  

                                                                                                                      ( Bakara 124 )                                                                                                               

   Sevgili dostlar değerli basın mensupları; 

     Kuran Allahtan inen son mesajdır. Allah dinini kemale erdirmiştir bize olan nimetini tamamlayıp din olarak bize İslam’ı seçip ondan razı olduğunu belirtmiştir. Şu halde Allah din olarak sadece   İslam  dan razıdır. Allah katında tek makbul din İslam’dır. İslam’dan başka din (yaşam tarzı) arayanların bu çabaları Allah katında kesinlikle merdud tur ve kabul edilmeyecektir.

      Allah mülkün yegâne sahibidir mülkünde ortak kabul etmediği gibi hükmünde de ortak kabul etmez. Gökte ilah o olduğu gibi yeryüzünde yani insan hayatında da sadece ilah odur. Allah insanı yaratmış ama onu kendi arzuları heva ve hevesi ile baş başa bırakmamıştır insanın hayat düzenini başka insanların hayat anlayışlarına da   Terk etmemiştir insanı kendisine kul olması için yaratan Allah onun kendi cinsinden başka kullara kulluk etmesinden de asla ve asla hoşnut değildir ve olmayacaktır

      Tarih boyunca İslam’ın gerçek anlamda toplumların dini olmaması için kitleleri yanıltmak maksadıyla onların önüne İslam görünümlü batıl projelerin sürüldüğü bilinen bir gerçektir. Devamlı olarak İslam dışı düşünce ve pratiklerin İslam sanılması için bir takım tuzaklar ve hileler hazırlanmıştır bu şeytani tuzaklar daima var ola gelmiştir bu şeytani oyunları bozmak ve dini Allah a has kılmak ise peki ala mümkündür bu iş için sahip olduğumuz hazinemiz kitabımız kuran ve risale tine her gün onlarca kez şehadet ettiğimiz resulümüz Muhammed (s.a.v) in kendisi ve onun pak sünnetidir.

Bundan dolayıdır ki Müslüman halkların Ademi hilafeti ve İbrahim’i imameti tesis etmeleri gerekmektedir. İslam dışı hiç bir sistem Müslümanların genel kabulüne mazhar olmayacaktır.    

ADEMİ HİLAFETİN VE İBRAHİMİ İMAMETİN BİZLERİN ELLERİ İLE TESİSİNİ GÖRMEYİ ÜMİT EDİYORUZ.

       Bir başka İslam coğrafyası olan Bangladeş’te cemaati İslami liderlerine yönelik kıyım devam etmektedir. Mir kasım ali hakkın da verdiği idam kararını onaylayan Bangladeş mahkemeleri bu karar la Bangladeş’teki alimleri hedef alan  infaz kararlarını İslam coğrafyalarının  sessizliğinden faydalanarak katliamlarına çekinmeden devam etmektedir. Şimdiden şehadetini tebrik eder cemaati islami camiasına ve Müslüman Bangladeş halkına sabrı cemil niyaz ederiz.

Sudanın önde gelen islami hareket liderlerinden hasan turabinin geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etmesi islam aleminde derin bir üzüntüye sebeb olmuştur. Bizlerde bu üzüntüyü paylaşıyor kendisine Allahtan rahmet dileriz

Tarihin bir ibret levhası olduğu sonu kan ve zulümle bitecek heyecanların bulunmadığı tevhit ve adalet üzere kurulu bir dünyada yaşama umudu ile hepinizi 445. Haftada aynı yer ve saatte buluşmak üzere Allah’a emanet ederiz.

KONYA İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ PLATFORMU

Cemaziyülahır 1437 12 / 03/ 2016

Haftanın Basın Sözcüsü: Servet ÖNLER

 

Facebook Twitter Google LinkedIn Email
Konya İnanç Özgürlükleri Platformu
Konya İnanç Özgürlükleri Platformu Hakkında

Konya İnanç Özgürlükleri Platformu

Diğer Yazıları :

Henüz hiç yorum yapılmamış!

Yorum Yapın