Konya inanç özgürlükleri platformu 445.hafta basın açıklaması

 

KONYA İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ PLATFORMU

445. HAFTA BASIN AÇIKLAMASI

 

Rahman, Rahim, Allah’ın adıyla

Ancak iman edip iyi işler yapanlar, Allah'ı çok çok ananlar ve haksızlığa uğratıldıklarında kendilerini savunanlar başkadır. Haksızlık edenler, hangi dönüşe (hangi akıbete) döndürüleceklerini yakında bileceklerdir.                                                                                                                        ( Suara 227)

      Sevgili dostlar değerli basın mensupları; 

        Zulüm zamana mekâna ve sebeplere bağlı olarak nitelik değiştirmez yeniden her zamankinden daha fazla birlik beraberlik ve şefkate muhtaç olduğumuz bu günlerde Avrupa’nın mültecilere karşı yapmış olduğu zulümler ve çirkinlikler tüm dünya tarafından bilinmektedir. Şu bir gerçektir ki zalim her zaman zulmünü icra etmeye devam edecektir. Daha da acısı şudur ki bu olaylara dünya kamuoyu gereken tepkiyi göstermemektedir. Avrupa’nın mültecilere olan davranışlarını şiddetle kınıyoruz

    Mazlumların ahını alanlara Allah’ın azabının hak olduğunu hatırlatırız

      Cenevre görüşmeleri çerçevesinde Suriye’deki çıkar kavgaları Amerika ve Rusya arasında pazarlık unsuru olarak devam etmektedir Rusya’nın Suriye’den kara kuvvetlerini çekeceğini ilan etmesine rağmen hava savunma sistemlerini tutması ve yeniden uçak gemisi göndermesi ne kadar büyük bir çelişkidir.

         Kirli ellerinizi kan kokan sözlerinizi, iğrenç pazarlıklarınızı çekin mazlumların üzerinden

         Bu zalimlere karsı tüm İslam aleminin ortak tepki vermesini umarak bu olayların İslam ümmetine vahdet getirmesini temenni ederiz

 

Tarihin bir ibret levhası olduğu sonu kan ve zulümle bitecek heyecanların bulunmadığı tevhit ve adalet üzere kurulu bir dünyada yaşama umudu ile hepinizi 446. Haftada aynı yer ve saatte buluşmak üzere Allah’a emanet ederiz.

 

KONYA İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ PLATFORMU

10 CEMAZİYELAHİR 1437            19 / 03/ 2016

                                                                         Haftanın Basın Sözcüsü: Yaşar ÖZKUL

 

Facebook Twitter Google LinkedIn Email
Konya İnanç Özgürlükleri Platformu
Konya İnanç Özgürlükleri Platformu Hakkında

Konya İnanç Özgürlükleri Platformu

Diğer Yazıları :

Henüz hiç yorum yapılmamış!

Yorum Yapın