Konya inanç özgürlükleri platformu 447.hafta basın açıklaması

 

KONYA İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ PLATFORMU

447. HAFTA BASIN AÇIKLAMASI

Rahman, Rahim, Allah’ın adıyla

Kendisine ayetlerimizden bir kısmını gösterelim diye kulunu (Muhammed'i) bir gece Mescid-i Haram'dan çevresini bereketlendirdiğimiz Mescid-i Aksa'ya götüren Allah'ın şanı yücedir. Hiç şüphesiz o, hakkıyla işitendir, hakkıyla görendir.                                                                                                 (Isra suresi 1. Ayet)

      Sevgili dostlar değerli basın mensupları; 

          Siyasetin dili normal insanların dili gibi değildir normal konuşmalarda ne denildiğine bakılır siyasetin dilinde ise ne denilmek istenildiğine, maksadın sonuçlarının nereye kadar ulaşacağına dikkat etmek gerekir siyasetçinin sözlerinde birden çok hedef olur bunlardan birisi halkların anlamasının istenildiği şeydir. İkincisi de muhatabının anlamasını istediği şeydir. Hatta bazen esas maksat üçüncü kimseler olurda mesaj esasta onlara gönderilmektedir.

          Cumhurbaşkanının Amerika görüşmeleri Türk siyasetinin istikrarını ve istikrarının hangi değerler üzerine kurulu olduğunu bir kez daha gösterdi. Mutat olduğu üzere cumhurbaşkanı resmi görüşmelerden önce Amerika daki düşünce kuruluşlarıyla buluştu onlara birer konuşma yaptı.

         Düşünce kuruluşları diye takdim edilen örgütlenmelerin içerisinde İsrail lobisi olarak faaliyet gösteren      kuruluşlar olması dikkat çekicidir bu görüşmelerde Türkiye ve orta doğu siyasetinin pek çok ana konusu bir yana bırakılarak özellikle İsrail’e ilişkilerin düzeltilmesine yönelik açıklamalar konuşmaları daha titiz bir şekilde takip etmemizi gerektirmektedir.

      Konuşmaların ana noktasını oluşturan İslam toprakları üzerinde ki çatışmaların bitirilmesine yönelik kararlar olması beklenirken ve bu coğrafyada ki kanser tümörü İsrail’in varlığının tartışmaya açılması hatta yok edilmesinin talebi gerekirken Siyonist İsrail’in varlığını ve devamlılığını talep eden ve koruma altına alan ifadelerin kullanılması gerçekten çok önemlidir.

     Cumhurbaşkanı İslam ümmetine büyük bir müjde vererek başkenti doğu Kudüs olan bir Filistin devletinin kurulması gerektiğini ve yapılan çalışmaların hızlandırılması gerektiğini ifade etmiştir.  Lütfetmişler büyük bir müjde gibi görünen bu cümle İsrail’in varlığını kabullenen ve Kudüs’ün batısını israile vermeyi onaylayan bir ihanet cümleciğidir.

    Kudüs doğusuyla batısıyla Müslümanların toprağıdır onun çevresinin kutsallığı Kuranı kerimle sabittir mescidi aksanın etrafı (havli) nın doğu ve batı diye bölünmesi asla caiz değildir. Siyonist İsrail’in varlığının devamını sağlayacak en büyük proje Kudüs’ün ikiye bölünmesi projesidir.

    Özgür Filistin devleti umutlarıyla Kudüs’ün batısının Siyonist İsrail’e başkent olarak verilmesi ancak kirletilmiş akıllar tarafından kabul edilebilir.

     Hiçbir şekilde hiçbir kimsenin İslam topraklarını özelde de Kudüs’ü şerifin bir bölümünü Siyonist Yahudi’ye peşkeş çekmeye hakkı yoktur.

      Şu biline ki Kudüs’ü şerif hiç kimsenin siyasi hesaplarının bir parçası olmayacaktır.   Müslümanlar canları ve kanları pahasına mescidi Aksa yı ve Kudüs’ü şerifi koruyacaklardır.

     Tarihin bir ibret levhası olduğu sonu kan ve zulümle bitecek heyecanların bulunmadığı tevhit ve adalet üzere kurulu bir dünyada yaşama umudu ile hepinizi 448. Haftada aynı yer ve saatte buluşmak üzere Allah’a emanet ederiz.

KONYA İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ PLATFORMU

24 CEMAZİYELAHİR 1437                    02 / 04/ 2016

Haftanın Basın Sözcüsü: Uğur MUTLU  

 

Facebook Twitter Google LinkedIn Email
Konya İnanç Özgürlükleri Platformu
Konya İnanç Özgürlükleri Platformu Hakkında

Konya İnanç Özgürlükleri Platformu

Diğer Yazıları :

Henüz hiç yorum yapılmamış!

Yorum Yapın