konya inanç özgürlükleri platformu 449.hafta basın açıklaması

 

KONYA İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ PLATFORMU

449. HAFTA BASIN AÇIKLAMASI

Rahman, Rahim, Allah’ın adıyla

Şüphesiz senin Rabbin onların arasında hükmünü verecektir. O, mutlak güç sahibidir, hakkıyla bilendir. Öyle ise Allah'a tevekkül et. Çünkü sen apaçık bir hak üzere bulunuyorsun.

                                                                                                                                               ( Neml 78,79)

   Sevgili dostlar değerli basın mensupları; 

Birlik ve beraberliğimizin tesisi için İslam topraklarındaki çatışmaların bitirilmesi öncelik arz etmektedir. Bu çatışmaların asıl kaynağı bu coğrafyadaki kanser tümörü İsraillin varlığının tartışmaya açılması yok edilmesinin talebi gerekirken Siyonist İsraillin varlığını ve devamlılığını talep eden konuşma ve eylemleridir.

İslam ümmetini, yeniden kardeşlik bilinci ile bizde vahdete siyasi basiretle bir olmaya mümin ferasetiyle düşmanın oyunlarını bozmaya davet ediyoruz.

Polisiye tedbirler ne kadar olursa olsun önemli olan dini hayata hakim kılma mücadelesi içerisinde olmak ümmetin önceliği olamalıdır.  

Tarih boyunca İslam ümmetinin önüne İslam birliği ve vahdeti adına yalan yanlış batıl projeler sunula gelmiştir.

İslam birliği teşkilatı referansını Allah ın dininden almadığı sürece ve siyasi ilkelerini açık seçik beyan ederek İslam’ın karşısında olan düşmanları açıkça düşman kabul etmediği sürece kendi makam ve çıkarlarını koruma amacının ötesine geçmeyecektir.

Devamlı olarak İslam dışı düşünce ve pratiklerinin İslam sanılması için bir takım şeytani tuzaklar ve hileler hazırlamışlardır. Birlik ve beraberliği sağlayıp, bu şeytani oyunları bozmak ve dini Allah a has kılmak için çalışmak zorunludur. Bu iş için hepimizin kitabı ve resulümüz Hz. Muhammed (s.a.s) ın kendisi ve onun pak sünnetidir.

İslam ümmetine karşı oynanmak istenen tüm batıl projelere karşı basiretli ve ferasetli olmaya ısrarla davet ediyoruz

Bundan dolayı Müslüman halkların ademi hilafeti ve İbrahim’i imameti tesis etmeleri gerekmektedir. İslam dışı hiçbir sistem Müslümanların genel kabulüne mazhar olmayacaktır.   

   Tarihin bir ibret levhası olduğu sonu kan ve zulümle bitecek heyecanların bulunmadığı tevhit ve adalet üzere kurulu bir dünyada yaşama umudu ile hepinizi 450. Haftada aynı yer ve saatte buluşmak üzere Allah’a emanet ederiz.

KONYA İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ PLATFORMU

9 RECEP 1437                    16  / 04/ 2016

                                                                                                             Haftanın Basın Sözcüsü: Servet ÖNLER

 

 

Facebook Twitter Google LinkedIn Email
Konya İnanç Özgürlükleri Platformu
Konya İnanç Özgürlükleri Platformu Hakkında

Konya İnanç Özgürlükleri Platformu

Diğer Yazıları :

Henüz hiç yorum yapılmamış!

Yorum Yapın