konya inanç özgürlükleri platformu 450.hafta basın açıklamas

 

KONYA İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ PLATFORMU

450. HAFTA BASIN AÇIKLAMASI

 

Rahman, Rahim, Allah’ın adıyla

Ey iman edenler! Kendinizi ve ailenizi, yakıtı insanlar ve taşlar olan ateşten koruyun. O ateşin başında gayet katı, çetin, Allah'ın kendilerine verdiği emirlere karşı gelmeyen ve kendilerine emredilen şeyi yapan melekler vardır.                                                                                               (TAHRİM 6.ayet)

   Sevgili dostlar değerli basın mensupları; 

Bugün 23 Nisan peki niye neşe dolmuyor insan

Çocuk şiirlerinde çokta kolay oluveriyor üstelik sahi bugün bu çocuklar ve ailelerinin ne işi var okul önlerinde. Bugün neyin  bayramı.  Milli egemenlik bayramı mı? Yoksa çocuk bayramı mı?  

23 Nisan 1920 de meclis açıldı diye mi açılan bu meclisin hilafeti kaldırmasını mı kutluyoruz devletin resmi resepsiyonları iptal etti. Bizde zannettik ki tümden kutlamalar iptal edildi. Bayram yine  bayram.

31 mart 1877 de ilk defa meclisi mebussan açılmış 2. Si 4 aralık 1908 de, 23 nisandaki meclis daha öncesi meclisin mebuslarının çoğunluğuyla oluşmadı mı?

 Egemenlik hakkı saltanatın kaldırılma karar namesi 1 kasım 1922 de sahi nasıl bir egemenlik hakkı 1946 ya kadar 2. Bir partinin olmadığı ilk defa kendi arkadaşlarına kurdurdukları 2. Parti ile seçime ‘’açık oy gizli tasnif’’ usulü ile gittikleri egemenlik hakkını kullandırdıklarını mı kutluyoruz.

80 darbecilerinin generalleri 1982 de 23 Nisanı ulusal egemenlik ve çocuk bayramı ilan ettiler darbe ürünü nasıl olduysa ata türkün çocuklara armağanı oldu  

Dünya böyle işte olmayan vakıalar olmuş gibi olmuş vakıalarda yokmuş gibi oluveriyor.

Birkaç gündür gazete ve televizyonlarımız da görüyoruz bir döneme damgasını vurmuş masum bir çok insanın hayatını karartan bin yıl sürecek iddiasında bulunan özellikle Müslüman halklar üzerin de yoğunlaşan adına 28 şubat dediğimiz vakıalar olaylar meğer hiç yokmuş hiç yaşanmamış bugün dahi acı hatıraları depreştiren o darbe ve darbecilere yardım eden postal yalayıcılar 23 nisan 1920 de açılan egemenlik abidesi meclisin devamının seçilmiş insanları yok böyle bir şey nerden çıkarıyorsun  28 şubat darbesi diye biliyorlar

   Tarihin bir ibret levhası olduğu sonu kan ve zulümle bitecek heyecanların bulunmadığı tevhit ve adalet üzere kurulu bir dünyada yaşama umudu ile hepinizi 451. Haftada aynı yer ve saatte buluşmak üzere Allah’a emanet ederiz.

KONYA İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ PLATFORMU

16  RECEP 1437                    23  / 04/ 2016

                                                                                                             Haftanın Basın Sözcüsü: Osman GÜREL

 

 

Facebook Twitter Google LinkedIn Email
Konya İnanç Özgürlükleri Platformu
Konya İnanç Özgürlükleri Platformu Hakkında

Konya İnanç Özgürlükleri Platformu

Diğer Yazıları :

Henüz hiç yorum yapılmamış!

Yorum Yapın