Konya İnanç Özgürlükleri Platformu 452. Hafta Basın Açıklaması

 

KONYA İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ PLATFORMU

452. HAFTA BASIN AÇIKLAMASI

Rahman, Rahim, Allah’ın adıyla;

Asr'a andolsun ki, İnsan ziyandadır. Ancak inanıp iyi işler yapanlar, birbirlerine hakkı tavsiye edenler ve birbirlerine sabrı tavsiye edenler müstesna.                                                           (Asr Suresi 1,ayetler)

Sevgili dostlar değerli basın mensupları; 

Halk arasında mavi boncuk dağıtmak diye bir söz vardır. Birisi herkese ayrı, ayrı mavi boncuklar dağıtır sonrasında da ‘mavi boncuk kimdeyse benim gönlüm ondadır’ dermiş. Böylelikle tarafların her birisini memnun edip hiç kimseyi kırmadan onları idare edermiş.

Filistin ve Kudüs meselesinde bir mavi boncuk siyaseti izlenmektedir. Tarafların her birinin gönlü hoş edilip hiç birinin hatırı kırılmamakta, herkesle iyi geçinip herkes memnun edilmektedir.

Bir yandan İsrailli yetkililere sert bir uslupla çıkışıp öteki yandan israilin OECD üyeliği veto edilmeyip, terör örgütünün Avrupa ile olan ekonomik ilişkilerinin önündeki engeller kaldırılmakta, israile büyük bir ekonomik imkan sağlanmaktadır.

Siyonist İsrail rejiminin işgallerinden rahatsız olunduğu ifade edilmekte, her şart altında Filistinlilerin yanında olunacağı söylenmekte, umre seferleri Kudüs üzerinden düzenlenip Müsüman halkımızın İsraile olan tepkisi azaltılmakta ve israilin dini bir meşuriyet alanına sahip olduğu vehmi verilmekte veya böyle bir vehme sebep olunmaktadır.

Siyonist rejime yönelik boykot ifadeleri dillendirilmekte, öte yandan ülkenin turizm krizi İsrailli turistlerle çözülmeye çalışılmakta, söz konusu turistler olunca geleneksel Türk-Yahudi dostluğundan bahsedilmektedir.

Terörizmden muzdarip olmuşluğumuzdan dolayı terörizmle mücadele adına yapılan her çağrının ardından koşulmakta, her toplantıya katılınmakta fakat israilin terörlerine yönelik büyük bir suskunluk gösterilmektedir.

Filistinli yetkililerle sabah-akşam görüşülmekte, onlara insani yardımlar sözü verilmekte, diğer taraftan siyonist israilin nato ile olan ilişkilerinin geliştirilmesi veto edilmemekte siyonist israilin nato üyeliğine adım, adım yaklaşması desteklenmektedir.

Kudüs’te Kudüs’ün tarihi ve kültürel mirasına sahip çıkıp binalar tamir ettirilmekte, öte yandan İsrail bir Avrupa ülkesi olmadığı halde onunla Avrupa Liglerinde değişik sportif faaliyetler yapılmakla siyonit israile kültürel destek verilmektedir.

Resmi Receptionlarda Filistinli çocuklar dapke oynarken Siyonist işgalcilerin çocukları kendi kültürlerinin oyunlarını sergileyebilmektdir.

Özetle söyleyecek olursak hem Filistinlilere hem ümmet coğrafyasına hem Türkiyeli Müslümanlara dağıtılan mavi boncuktan Siyonist işgalcilere ve onarlın destekçileri emperyalist batıya da dağıtılmaktadır.

Meydanlarda ‘kahrol sisi seninleyiz Mursi’ diye bağırılmakta, fakat sisi ile iş tutulup ortak ordular kurulmakta, İsrail ve sisi ile birlikte Nato şemsiyesi altında el ele tutuşulmakta, Mavi boncuktan Mısır halkı da mahrum bırakılmamaktadır.

            Gazze ambargosuna karşı mücadele dillendirilmekte, ambargoyu gerçekleştiren sisi onu destekleyen Suud hükümeti ve israille pek çok projede ortaklık yapılmaktadır.

            Mavi boncuklarla siyaset yapılıp herkesin gönlü alınmaktadır.

            Herkes cebine bir baksın! Cebimizdeki mavi boncuklar başkalarının -düşmanlarımızın- ceplerindekilerle aynı yerden geliyorsa mavi boncuk sevgisinin, mavi boncuk düşkünlüğünün bir değerinin olmadığını artık anlamalıyız. Kudüs için, Mescid-i Aksa için gerçek bir dik duruş sergilemeli, imanımızın ve vicdanımızın sesini dinlemeliyiz.

            Tarihin bir ibret levhası olduğu sonu kan ve zulümle bitecek heyecanların bulunmadığı tevhit ve adalet üzere kurulu bir dünyada yaşama umudu ile hepinizi 453. Haftada aynı yer ve saatte buluşmak üzere Allah’a emanet ederiz.

KONYA İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ PLATFORMU

30 RECEP 1437                   07 / 05/ 2016

                                              Haftanın Basın Sözcüsü: Yaşar ÖZKUL

Facebook Twitter Google LinkedIn Email
Konya İnanç Özgürlükleri Platformu
Konya İnanç Özgürlükleri Platformu Hakkında

Konya İnanç Özgürlükleri Platformu

Diğer Yazıları :

Henüz hiç yorum yapılmamış!

Yorum Yapın