Kendimizden Uzaklaşıyoruz

Kendimizden Uzaklaşıyoruz
Kendimizden Uzaklaşıyoruz

Konya İnanç Özgürlükleri Platformu 482. kez biraraya geldi. Platform adına basına açıklamalarda bulunan Osman Gürel, Bakara 120. ayeti okuyarak başladığı açıklamasında toplumun sürekli olarak kendi güzel adet ve geleneklerinden uzaklaştırıldığına değinerek''Münevverlerimiz İslam ümmetinin bu savruluşunun sebebi olarak taklitçiliği ve islamın temel değerlerinin hafife alınmasını göstermektedirler.'' dedi. Okul öncesi eğitimin zorunlu hale getirilme çalışmalarını sert bir dille eleştiren Gürel, ''Anneler babalar size en çok ihtiyaçlarının olduğu zamanda çocuklarınızı yad ellerin merhametine anlayışına terk etmenin bedeli ağır olacaktır. Bunu yapan toplumlar çocuklarının merhametine ihtiyaçları olduğunda asla onları yanlarında bulamayan yalnız, mutsuz, terk edilmiş yaşlılarla doludur.'' dedi. 

Açıklamanın Tam Metni:

Rahman, Rahim, Allah’ın adıyla;

Sen dinlerine uymadıkça, ne Yahudiler ve ne de Hıristiyanlar asla senden razı olmazlar. De ki: "Allah'ın yolu asıl doğru yoldur." Sana gelen ilimden sonra, onların arzu ve keyiflerine uyacak olursan, bilmiş ol ki, Allah'tan sana ne bir dost, ne bir yardımcı vardır. Bakara : 120

Sevgili dostlar, değerli basın mensupları;Yüzyılı aşkın bir zamandır devam eden güzel adet  ve geleneklerimiz den uzaklaşma süreci, hayatımızın her devresinde ıslahı zor yaralar açmış ve açmaya devam etmektedir. Münevverlerimiz İslam ümmetinin bu savruluşunun sebebi olarak taklitçiliği ve islamın temel değerlerinin hafife alınmasını göstermektedirler.Kadınlarımızın ve kızlarımızın eğitimlerine önem verilmesini söyleyen her söylem onları sokağa çıkarmak, modern kölelik sistemi içerisinde yerlerini alıp sömürü çarkının devam etmesini amaçlamaktadır.


Annelerimiz, halalarımız, teyzelerimiz, gelinlerimiz, kızlarımız, erkek tahakkümüne karşı baş kaldırmaya çağırılırken, bu çağrı babalarına eşlerine karşı olup, patronlarına, işyerlerinde üstlerine karşı itaatkar, anlayışlı olarak eğitilmektedir.Toplumun anneleri olan kadınlar Allah’ın kendilerine verdiği, ve onlar için sekine kıldığı evlerine sahip çıkmalı. Allah’ın şu ayetini tekrar hatırlamalı. “ Allah'ın, kiminizi kiminize üstün kılmaya vesile yaptığı şeyleri (haset ederek) arzu edip durmayın. Erkeklere kazandıklarından bir pay vardır. Kadınlara da kazandıklarından bir pay vardır. Allah'tan, onun lütfunu isteyin. Şüphesiz Allah her şeyi hakkıyla bilendir.”

Eğitim sisteminde meydana gelen değişiklikler, ve bunlardan 28 şubat döneminde yapılan 8 yıllık zorunlu eğitim toplumumuzun mütedeyyinlerinin itirazıyla karşı karşıya kalmışken, sonradan bu süre oniki yıla çıkarılmış ve istenilen kalite elde edilemediği gibi daha büyük problemlerle karşı karşıya kanılmıştır. Bu gün ise okul öncesi eğitim zorunlu hale getirilmek istenmekte, bu günlerde restleştikleri batının bütün eğitim sistemi ve değerlerini Müslüman haklımıza dayatmak istemektedirler.

Anne şefkatine merhametine muhtaç yavrular, buradan koparılarak eğitim sisteminin çarklarına şekillendirmek üzere teslim edilmek isteniyor. Anneler babalar size en çok ihtiyaçlarının olduğu zamanda çocuklarınızı yad ellerin merhametine anlayışına terk etmenin bedeli ağır olacaktır. Bunu yapan toplumlar çocuklarının merhametine ihtiyaçları olduğunda asla onları yanlarında bulamayan yalnız, mutsuz, terk edilmiş yaşlılarla doludur.

Müslüman halkımızı okul öncesi eğitimin sonuçları hakkında uyanık olmaya, iş işten geçmeden yöneticilerini bundan vazgeçmeye çağırmaya davet ediyoruz

Tarihin bir ibret levhası olduğu sonu kan ve zulümle bitecek heyecanların bulunmadığı tevhit ve adalet üzere kurulu bir dünyada yaşama umudu ile hepinizi 483. Haftada aynı yer ve saatte buluşmak üzere Allah’a emanet ederiz.

KONYA İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ PLATFORMU
3 rabiü-levvel 1438 (3.12.2016)

Facebook Twitter Google LinkedIn Email

Henüz hiç yorum yapılmamış!

Yorum Yapın