Konya İnanç Özgürlükleri Platformu 427. Hafta Basın Açıklaması

KONYA İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ PLATFORMU

427. HAFTA BASIN AÇIKLAMASI

            Rahman, Rahim, Allah’ın Adıyla

      “Sen onların milletlerine tabi olmadıkça ne Yahudiler, ne de Hıristiyanlar senden asla hoşnut ve razı olmayacaklar.”                                                                                                    

(Bakara Suresi 120. Ayet)

       “Bir mümin hakkında ne ahit tanırlar ne de antlaşma. Çünkü onlar saldırganların kendileridir.”

(Tevbe suresi 10. Ayet)

            Sevgili dostlar, değerli basın mensupları;

         Türkiye de gerçekleşecek olan G20 zirvesi öncesi Fransa da eş zamanlı gerçekleşen 6 saldırı sonucu 80 ni ağır 200 yaralının ve 142 üzerinde ölü olduğu bu olayın G20 zirvesi öncesi yapılması müslümanların üzerinde yeni bir oyunun ve tezgahın başlangıcı mıdır? Bu tezgah Paris’te mültecilerin kaldığı kampın ateşe verilmesiyle Müslümanları zor günlerin beklediğinin işareti midir? Bu olaylar Suriye’ye yapılması konuşulan bir kara harekatının zeminini hazırlamak için midir? Çünkü biz bu senaryoyu 11 Eylül olayının sonrasında gerçekleşen Müslüman topraklarının işgalinde de izlemiştik.

        Fransa’da gazeteler Paris halkının korku dolu geceler yaşadığını yazmaktadır. 142 kişiden fazla ölünün ve yüzlerce yaralının olduğu bu saldırının ardından Fransa halkının ne durumda olduğunu ve o saldırının ardından o çaresizliklerini ve korkularını en iyi Cezayirli Müslümanlar bilir. 1945 ve 1963 yılları arasında Cezayirli Müslümanları Fransa katlederken Cezayir halkı da aynı duyguları ve korkuları yaşamıştı.

       Müslümanların Irakta Afganistan’da Filistin’de ve şu an Suriye’de Müslüman halkın her gün yaşadıkları korku ve çaresizliği şuan Fransa halkı yaşamaktadır.

       G20 zirvesine katılan ülkelerin halkı Müslüman olan ülkelerde hakimiyet ve iktidar kavgası yer altı ve yer üstü zenginliklerinin paylaşımı ve Ortadoğuda bir çok ülkenin özellikle Suriye’nin sınırları değiştirilmesi noktasında kararlar mı alınacaktır?

       Bu kararların Türkiye’nin ev sahibi olarak yapacağı bu toplantı sonucunda çıkacak kararlar Müslümanları lehine olmayacağı gözükmektedir.

       G20 öncesi ülkemizde faaliyet gösteren çeşitli İslami vakıf ve derneklere yapılan şafak baskınları bizlere göstermektedir ki mevcut hükümetin özgürlük anlayışı sadece kendi çizgileriyle sınırlıdır. Bu konuda mağdur olmuş kardeşlerimize geçmiş olsun dileriz. Halen cezaevlerinde bulunan kardeşlerimize ve ailelerine sabr-ı cemil niyaz ediyor ve en kısa sürede esaretlerinin bitmesini temenni ediyoruz.

             Tarihin bir ibret levhası olduğu, sonu kan ve zulümle bitecek heyecanların bulunmadığı, tevhid ve adalet üzere kurulu bir dünyada yaşama umudu ile hepinizi 428. Haftada aynı yer ve saatte buluşmak üzere Allah’a emanet ederiz.

      KONYA İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ PLATFORMU

2 Safer 1437    (14.11.2015)          Haftanın Basın Sözcüsü: Ersoy KAĞNICIOĞLU

 

Facebook Twitter Google LinkedIn Email
Konya İnanç Özgürlükleri Platformu
Konya İnanç Özgürlükleri Platformu Hakkında

Konya İnanç Özgürlükleri Platformu

Diğer Yazıları :

Henüz hiç yorum yapılmamış!

Yorum Yapın