konya inanç özgürlükleri platformu 438.hafta basın açıklaması

                               KONYA İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ PLATFORMU 438. HAFTA BASIN AÇIKLAMASI

Rahman, Rahim, Allah’ın adıyla

Sevgili dostlar değerli basın mensupları;

Her insanın amelini boynuna yükledik. Kıyamet günü kendisine, açılmış olarak karşılaşacağı bir kitap çıkaracağız. \"Oku kitabını! Bugün hesap sorucu olarak sana nefsin yeter\" denilecektir. Kim doğru yolu bulmuşsa, ancak kendisi için bulmuştur; kim de sapıtmışsa kendi aleyhine sapıtmıştır. Hiçbir günahkâr, başka bir günahkârın günah yükünü yüklenmez.(İsra !3-15)

 

Fitne katil den büyüktür fitne sonucunda katliamların masum ölümlerinin sebebi olur fitne hakkın galip gelmesine onun hakimiyetine mani olduğu gibi batılın güçlenmesine ve hayat bulmasına da sebep verir batıl ya hakkın hiç bulunmaması ya da hakkın içerisinde hak olmayanın bulunmasına denir. Fitne neyin hak, neyin batıl neyin doğru neyin yanlış olduğunun karışmasına sebebiyet vereceğinden dolayı batılın meydana gelmesinin sebeplerinden birisidir.

İslam ümmetinin içerisinde bulunduğu büyük fitne yeryüzü istikbarının varlık nedenlerinden birisidir. O azgınlığını sadece kendi imkanları ile elde etmemektedir. Varlığını Müslümanların acziyetlerine onların iç savaşlarına tefrikaya borçludur.

Sayıları milyarları bulan Müslümanların kendi mahremlerini dahi koruyamaması düşmanlarının çok güçlü olmasından değildir. Yeryüzü istikbarının merkezi durumundaki habis ur israilin mevcudiyetini sadece küresel istikbarın gücüne, terör örgütü israilin teknik imkanlarına , geleneksel Yahudi çalışkanlığına bağlamak doğru olmasa gerek.

Kurulduğu günden beri çevresini kuşatan Müslümanların gafletleri, kendi içlerindeki savaşları, batıcı yöneticilerin ihanetleri,mevcut çıkar çatışmaları ,fikir ayrılıkları israilin varlığının garantisi olmuştur.

Direnişin yalnız bırakılması, mukavemet imkanlarının ellerinden alınması, ambargolarla açlığa mahkum edilmesi direnişin acziyeti değil fitnenin galip gelmesidir. Ellerindeki imkanları kendi iç savaşlarında harcayan muharip güce sahip Müslümanların bu savaşta verdikleri toplam zayiat hesaplandığında bunca yıldır israile karşı verilen mücadeledeki kayıplarımızı onlarca kez katladığı görülünce elimizden hayıflanmaktan başka bir şey gelmiyor. Şöyle düşünmekten kendimizi alamıyoruz ”acaba israilin varlığı bizim iç savaşlarımıza mı bağlı?”

Mısır hükümetinin israilin ambargosunu desteklemek için açmadığı refah kapısını baypas etmek az da olsa nefes alabilmek için gazzeden açılan tünellerden birinin çökmesiyle verilen şehidler acımızı katmerlemektedir

Müslümanları ortak düşmanımız israile karşı mücadele üzere ittihada ,aramızdaki fitneyi ve tefrikayı bitirmeye davet ediyoruz..

Tarihin bir ibret levhası olduğu sonu kan ve zulümle bitecek heyecanların bulunmadığı tevhit ve adalet üzere kurulu bir dünyada yaşama umudu ile hepinizi 439. Haftada aynı yer ve saatte buluşmak üzere Allah’a emanet ederiz.                  

                                       KONYA İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ PLATFORMU                                         

20 REBİULAHİR 1437

30 / 01 / 2016

      Haftanın Basın Sözcüsü:    osman GÜREL

 

Facebook Twitter Google LinkedIn Email
Konya İnanç Özgürlükleri Platformu
Konya İnanç Özgürlükleri Platformu Hakkında

Konya İnanç Özgürlükleri Platformu

Diğer Yazıları :

Henüz hiç yorum yapılmamış!

Yorum Yapın